Elipsa 4730

Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką z platformą: prysznic z myjką do oczu i twarzy

4730Informacje ogólne:

Materiały: rury stalowe ocynkowane, łączniki mosiężne
Powłoka antykorozyjna: chemoodporna powłoka z poliamidu w kolorze jaskrawożółtym 
Doprowadzenie wody: 1¼ "
Ciśnienie wlotowe: Zalecane 2 bary, minimalne 1,5 bara, maksymalne 8 barów.


Prysznic do spłukiwania ciała
Materiały: czasza prysznica wykonana z utwardzanego tworzywa ABS
Przepływ: regulowany do 110  l / min.
Uruchamianie: pociągnięcie za rączkę otwiera zawór
Zawór: 1 "


Myjka do oczu i twarzy
Materiały: dwie głowice napowietrzające wodę gwarantujące doskonałe wypłukanie oczu i twarzy wykonane są z utwardzanego tworzywa ABS. Na każdej głowicy umieszczono kapturki chroniące otwory wylotowe przed pyłem i kurzem. 
Przepływ: regulowany do 22  l / min. 
Uruchamianie: Myjka do oczu uruchamiane jest automatycznie pod ciężarem osoby wchodzącej na platformę. Po zejściu z platformy zawór sprężynowy zamyka dopływ wody. Barierka wokół platformy ułatwia poszkodowanemu utrzymanie równowagi i zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem.
Zawór: 1 ¼"


Opakowanie
Waga: 36 kg 
Wymiary: 103x86x12 cm

 

Pierwszą czynnością podczas ratownia poszkodowanego w wypadku z chemikaliami jest jej zmycie. Prysznic bezpieczeństwa służy do spłukiwania całego ciała, oczomyjka do przemywania oczu i twarzy. Są na stałe podłaczone do instalacji wodociagowej. Wystarczy wejść na platformę aby uruchomić oczomyjkę. Prysznic uruchamiamy ciągnąc za cięgno. Spłukiwanie poparzonych miejsc dużą ilością wody powinno trwać co najmniej 15 minut. Wolnostojące prysznice bezpieczeństwa są montowane do podłogi, nie wymagają żadnej konstrukcji wsporczej. Polecane do montażu w miejscach gdzie nie ma ścian lub konstrukcja ściany uniemożliwia montaż naściennych pryszniców. Prysznice bezpieczeństwa Elipsa produkowane są zgodnie ze standardami jakości ISO 9001:2015