Prysznice bezpieczeństwa z oczomyjką

Zestawy kombinowane - Montowane do ściany ELIPSA 4280

Zestaw kombinowany montowany do ściany: prysznic z myjką do oczu i twarzy, bez misy

Informacje ogólne:

Materiały: rury stalowe ocynkowane, łączniki mosiężne
Powłoka antykorozyjna: chemoodporna powłoka z poliamidu w kolorze jaskrawożółtym 
Doprowadzenie wody: 1 "
Ciśnienie wlotowe: Zalecane 2 bary, minimalne 1,5 bara, maksymalne 8 barów.


Prysznic do spłukiwania ciała

Materiały: czasza prysznica wykonana z utwardzanego tworzywa ABS
Przepływ: regulowany do 110  l / min.Uruchamianie: pociągnięcie za cięgno otwiera zawór
Zawór: 1 "


Myjka do oczu i twarzy

Materiały: dwie głowice napowietrzające wodę gwarantujące doskonałe wypłukanie oczu i twarzy wykonane są z utwardzanego tworzywa ABS. Na każdej głowicy umieszczono kapturki chroniące otwory wylotowe przed pyłem i kurzem. 
Przepływ: regulowany do 22  l / min.
Uruchamianie: naciśnięcie klapki otwiera zawór. Po uruchomieniu oczomyjki, wypływający strumień wody samoczynnie zrzuca kapturki.
Zawór: ½ "


Opakowanie

Waga: 9 kg 
Wymiary: 141x27x13 cm

Image
Natrysk bezpieczeństwa z oczomyjką model Elipsa 4280 różni się od najbardziej popularnego modelu Elipsa 4285 tym, że nie ma misy odbierającej wodę z oczomyjki. Nazwa prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką odnosi się do urządzeń które mają jedno wspólne przyłącze wody. Służą do spłukiwania całego ciała oraz przemywania oczu i twarzy. 

Poprawność działania i niezawodność pryszniców bezpieczeństwa Elipsa została potwierdzona przez akredytowane laboratorium LGAI TECHNOLOGICAL CENTER SA. Prysznice bezpieczeństwa i oczomyjki Elipsa produkowane są zgodnie ze standardami jakości ISO 9001:2015. Są to urządzenia najbardziej uniwersalne i powinny być instalowane wszędzie tam gdzie pracownicy mogą być narażani na kontakt z substancjami niebezpiecznymi. 

Atestowany zestaw kombinowany Elipsa 4280 skutecznie spłukuje całe ciało oraz przemywa oczy i twarz. W ciągu minuty z czaszy prysznica wypływa aż do 110 litrów wody, a z głowic do przemywania oczu i twarzy 22 litry. Automatyczne regulatory dbają o to aby wypływ wody z czaszy i głowic był stały, niezależnie od zmiany ciśnienia w instalacji. Łatwy montaż: jedno przyłącze dwa urządzenia, pewne zamocowanie do ściany za pomocą 8 śrub, uchwyty systemowe do mocowania na ścianie w komplecie, zasilanie od góry 1". Natryski bezpieczeństwa sprzedawane przez naszą firmę różnią się od innych tym, że w standardowym wykonaniu mają chemoodporną powłokę antykorozyjną wykonaną z poliamidu. Zapewnia ona długotrwałe użytkowanie naszych urządzeń nawet w agresywnej atmosferze. 

Zakup atestowanego natrysku bezpieczeństwa Elipsa 4280 to nie tylko spełnienie wymagań BHP, to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i uniknięcie przykrych sytuacji.