Prysznice bezpieczeństwa z oczomyjką

Zestawy kombinowane - Wolnostojące ELIPSA 4220

Zestaw kombinowany wolnostojący: prysznic z myjką do oczu i twarzy, z misą z ABS

Informacje ogólne:

Materiały: rury stalowe ocynkowane, łączniki mosiężne
Powłoka antykorozyjna: chemoodporna powłoka z poliamidu w kolorze jaskrawożółtym 
Doprowadzenie wody: 1 ¼"
Ciśnienie wlotowe: Zalecane 2 bary, minimalne 1,5 bara, maksymalne 8 barów.

Prysznic do spłukiwania ciała

Materiały: czasza prysznica wykonana z utwardzanego tworzywa ABS
Przepływ: regulowany do 110  l / min.
Uruchamianie: pociągnięcie za cięgno otwiera zawór
Zawór: 1 "

Myjka do oczu i twarzy

Materiały: dwie głowice napowietrzające wodę gwarantujące doskonałe wypłukanie oczu i twarzy wykonane są z utwardzanego tworzywa ABS. Na każdej głowicy umieszczono kapturki chroniące otwory wylotowe przed pyłem i kurzem. Misa oczomyjki wykonana z utwardzanego tworzywa ABS w kolorze jaskrawożółtym.
Przepływ: regulowany do 22  l / min.
Uruchamianie: naciśnięcie klapki otwiera zawór. Po uruchomieniu oczomyjki, wypływający strumień wody samoczynnie zrzuca kapturki.
Zawór: ½ "
Odpływ: 1 ¼"

Opakowanie

Waga: 18 kg 
Wymiary: 75x20x25 cm


Image
Pierwszą czynnością podczas ratowania poszkodowanego w wypadku z chemikaliami jest jej zmycie. Prysznic bezpieczeństwa służy do spłukiwania całego ciała, oczomyjka przeznaczona jest do przemywania oczu i twarzy. Urządzenie jest na stałe podłączone do instalacji wodociągowej i wystarczy pociągnąć za cięgno lub nacisnąć klapkę aby uruchomić . Spłukiwanie poparzonych miejsc dużą ilością wody powinno trwać co najmniej 15 minut. Wolnostojące prysznice bezpieczeństwa z oczomyjkami są montowane do podłogi, nie wymagają żadnej konstrukcji wsporczej. Polecane do montażu w miejscach gdzie nie ma ścian lub konstrukcja ściany uniemożliwia montaż naściennych pryszniców. Atestowany prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką Elipsa 4220 skutecznie spłukuje całe ciało oraz przemywa oczy i twarz. W ciągu minuty z czaszy prysznica wypływa aż do 110 litrów wody, a z głowic do przemywania oczu i twarzy 22 litry. Automatyczne regulatory dbają o to aby wypływ wody z czaszy i głowic był stały, niezależnie od zmiany ciśnienia w instalacji. Poprawność działania i niezawodność natrysku bezpieczeństwa została potwierdzona przez akredytowane laboratorium LGAI TECHNOLOGICAL CENTER SA. Prysznice bezpieczeństwa Elipsa produkowane są zgodnie ze standardami jakości ISO 9001:2015